• Ana Sayfa
  • »
  • ŞAH FIRAT OPERASYONU ve ALGI OPERASYONU

ŞAH FIRAT OPERASYONU ve ALGI OPERASYONU


Hükümet görevlilerimiz önce Güneydoğumuzda,daha sonra da Barzanistan da ve Suriye’nin Türkiye taraflarındaki Kürt gruplarına müsamahakâr davrandılar,  hatta ABD politikaları gereği el altından destek verdiler.
    Bir yandan da PKK terör örgütüdür,hainler falan diye maval okumaya devam ederek yaygara yapmayı,sanki onlarla hiç irtibatları yokmuş gibi karanlıkta gazel okumayı ihmal etmediler.
    Daha sonra da kendi elleriyle oluşturdukları veya oluşmasına seyirci kalarak yardım ettikleri durum için; “ne yapalım,reel politik böyle” diyerek,yeni oluşumlarla işbirliklerini merd-i Kıpti misali ifşa ettiler.
PKK ile müzakere sürecinde de bu durum aynen yaşandı.
Önce OSLO’ da görüştüler,öpüştüler,anlaştılar.
Görüşme dışarıya sızınca, “görüşen şerefsizdir” diyerek inkâr ettiler.
    Zaman içinde toplumu alıştıra alıştıra durumu öyle bir noktaya getirdiler ki; artık yapacak bir şey olmadığını,reel politiğin;APO’yu terör örgütü lideri ve ömür boyu hapse mahkum biri olsa bile,müzakere edilmesi gereken Kürtlerin baş temsilcisi,müzakerecisi konumuna oturttuğunu söylemeye başladılar.
    Bu “reel politik” denen şey ne menem bir şeyse,sanki her derde deva bir şey.
    Artık APO ile yapılan görüşmeleri,resmi görüşmeler haline getirdiler ve saklamak gereğini bile duymuyorlar.
    Selahattin Demirtaş tarafından;Apo’nun başbakana   10 maddelik ev ödevi verdiği aleme ilan ediliyor.
    Aynel Arap (Kobani) olayında da aynısı olmadı mı?
    Cumhurbaşkanımız çıktı; “PKK neyse PYD odur,terörist örgüttür.Onlarla mücadele sonuna kadar devam edecek.” diye kükredi..
    Daha sonra ne hikmetse bir IŞİD çıktı ortaya ve bütün Kürtleri sildi süpürdü. Astı,kesti,yaktı,yıktı…Erbil’in ,Aynel Arabın kapılarına dayandı.
    Hemen ABD devreye girdi ve bu acımasız vahşilere karşı “Kürtleri silahlandıracağız” dedi ve uluslar arası bir koalisyon oluşturarak Peşmerge ve PYD güçlerini Avrupalılarla birlikte ağır silahlarla donattı. Bu da yetmedi,Kürtleri eğitecek uzmanlar adı altında profosyonel askerlerde gönderdiler.
     Biz durur muyuz? Hemen koalisyona katıldık,daha önce beslediğimiz IŞİD vahşilerine karşı Kürt kardeşlerimize yardım etmeye karar verdiler.
     Peşmergenin ülkemizden geçerek PYD’ye destek vermesine izin verdiler.
    Mazlum! PYD’nin,Zalim! IŞİD’le savaşında mazlum tarafa destek vererek bizden toprak talebi olan PKK’nın uzantısı PYD’yi meşrulaştırdılar.
    Suriye sınırımızdaki Kürtlerle Irak sınırımızdaki Kürtlerin birlik oluşturmasına katkı sundular.Acaba Büyük Kürdistan rüyası görenler,yarın güçlenince bizim de bir kısım topraklarımıza musallat olurlar mı diye bir ufuk turu yapmayı akıl etmediler.
    Bu karşılaşacağımız coğrafi durumda,Türkiye’nin en büyük ekonomik kozu olan petrol ve doğalgaz boru hatlarının önemsizleşmesine vesile olup olmayacağını akıl bile etmediler.
     Şimdi de ŞAHFIRAT operasyonuyla Süleyman Şah türbesini ve oradaki askerleri, büyük bir başarıyla ! Türkiye’ye getirdiler.
Hükümet önce açıklama yaptı. “KİMSEYE HABER VERMEDİK,HİÇ BİR ÖRGÜTTEN YARDIM ALMADIK.”
Ama adamın biri çıktı TBMM kürsüsünden; PYD’nin nasıl konvoya eşlik ettiğini,oradan askerlerimizin geçmesine nasıl izin verdiklerini anlatan PYD resmi açıklamasını okuyuverdi.
     Daha sonra anlaşıldı ki;hem PYD ile hem de IŞİD ile görüşülerek bu operasyon yapılmış.
     Hem de türbenin yeni yeri olarak PYD’nin hakim olduğu bir yer seçilmiş.
     Şimdi de deniyor ki; “ne yapalım orada artık Kürt kantonu var.Reel Politik onlarla işbirliği yapmamızı gerektiriyor.”
     Sormazlar mı adama; “bu reel politiğin oluşumuna önemli katkı sağlayan sizler değil miydiniz” demezler mİ?
     Hiç kıvranmayın.Gerçek şu:
     ASKER ÇEKTİNİZ,TOPRAK KAYBETTİNİZ…
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 683

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.