APO RACON KESİYOR


Medya da bir şekilde yer bulan,kanaat önderi konumundaki zatı muhteremler,ağız birliği etmişçesine millete umut ve iyimserlik pompalıyorlar.
Her şey güllük gülistanlıkmış havası yayılmaya çalışılıyor.
Acaba bu gayretkeşliğin amacı;milletin hoşuna gitmeyecek bazı işlerin gizlenmesi telaşı olmasın?
Acaba şu işler olup bitinceye kadar, “aman milleti uyandırmayalım” uyanıklığının tiyatrosu oynanıyor olmasın?
Bu şüpheyi doğuran husus;PKK ile yapılan müzakerelerin tarafları olan APO ve hükümet arasındaki söylem farklılığıdır.
Hükümet ve AKP yetkilileri; “Hiçbir şey vermiyoruz.Apo silahla bir yere varamayacağını anladı.Bir nevi diz çöktü,kendilerini kurtarmak için,imha olmamak için paradigma değişikliğine gitti.” şeklinde beyanlarda bulunuyorlar.
Oysa Apo RACON kesiyor.
İmralı görüşmelerinin sızdırılan,tutanaklarında bebek katili,terörist başı Apo kendince racon kesiyor ve şöyle diyor:
“Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetiminde olacak. Çekilme o zaman olacak. Köylere geri dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz”
“-  Sırrı: Sizin konumunuz ne olacak?

-  Öcalan: (Gülerek) Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Şunu bilin ki bu hamlem komployu boşa çıkaracaktır. Ben komployu aşıyorum. Başarılı olursam, Ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek,”
Apo, daha bir çok isteklerde bulunuyor,bir nevi hükümete dikte ettiriyor isteklerini.Bu arada BDP ayrı,Kandil ayrı tehdit ve temennilerde bulunuyor.
Apo, medya ve hükümet tarafından çok büyük önem atfedilen nevruz mesajında;
-Kürt milli kimliğine,ayrı millet anlayışına vurgu yapıyor..
Nerede kaldı sizin meydan meydan haykırdığınız “TEK MİLLET” anlayışınız sayın başbakan? Aylardır,yıllardır görüşüp koklaştığınız adam ayrı bir millet ve ayrı bir milli kimlikten bahsediyor.
Bu Nevruz da olay çıkmadı diye yaygara yapanlar;Nevruz daki pankart ve sloganlarla,bir tek Türk bayrağı bile olmamasıyla,MİLLİ BİR AYRIŞMA ve TÜRK MİLLETİNE MEYDAN OKUMANIN,yaşandığını göremeyecek kadar basiretsiz,anlayamayacak kadar ferasetten ve iz’andan yoksundurlar. Bundan daha büyük olay mı olurmuş?
Dağdaki teröristlerin dağdan inerek silahlarıyla ve özel kıyafetleriyle katıldıkları bu Nevruzla,terör örgütü muhatap alınmış,terör örgütüne moral aşılanmış ve meşruiyet kazandırılmıştır.Daha ne olsun…
-Hükümet ve yandaş medya tarafından sürekli olarak PKK’nın silah bırakacağı havası yaratılırken Apo;silah bırakmaktan hiç söz etmiyor. Sadece “silahlı grupların Türkiye’den çekilmesini” tavsiye ediyor.
Adam ayrı bir millet istiyorsa,silahını da bırakmıyorsa,bu neyin barışı oluyor, anlamak çok zor.
Hem bu durum,silah bırakılmaması bir tehdit olarak anlaşılmaz mı? Yani “Hoşuma gitmeyen her hal ve şartta,yeniden gelirim ha!…” anlamı çıkmaz mı?
Ayrıca PKK’lı teröristlerin Suriye iç savaşında kullanılarak Kürdistan’ın Suriye ayağının oluşturulacağı savı ortadayken,PKK bir taşla iki kuş vurmuş olmuyor mu?
-Başbakanın sürekli meydanlarda haykırdığı “TEK BAYRAK” söylemine rağmen Nevruz meydanında BİR TEK bile Türk bayrağı yok.Ama PKK,KCK, KONFEDERALİZM,BARZANİSTAN bayrakları uçuşuyor.Bu bir meydan okuma değilse, “ben Türk bayrağını tanımıyorum” demek değilse nedir?
Ayrışma ve bölücülüğe dair bir sürü pankart ve slogan var.Bunlar da yetmemiş,nazire yaparcasına İspanyanın ayrılıkçı Bask bölgesinden müzik grupları getirilmiş.Ayrılıkçı şarkılar söylüyorlar.Hani ayrılıkçılıktan vaz geçmişlerdi,hani üniter yapıyı kabul ediyorlardı?
-Apo kurnazca bir öneride bulunuyor ve teröristlerin çekilme sürecinin TBMM güvencesinde,meclis kararıyla yapılmasını şart koşuyor.
Meclis kararını gerektiren bir çekilme olursa,iki otorite yani iki devlet arasındaki anlaşma durumuna gelinir.
Bu durumda PKK teröristleri,uluslar arası hukukta çapuculuktan GERİLLA konumuna yükselir ve uluslar arası hukuktan himaye görür.Yani PKK ile Türkiye arasında CENEVRE savaş hükümlerinin devreye girmesi söz konusu olur.
O zaman ne yapacaksınız,kına mı yakacaksınız,apo ve pkkseverler…
-Bütün aklı başında yorumcular bu sürecin sonunda APO’nun da serbest kalacağında birleşiyorlar.Zaten Apo da sızdırılan tutanaklarda açıça bunu söylüyor:” Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Şunu bilin ki bu hamlem komployu boşa çıkaracaktır. Ben komployu aşıyorum. Başarılı olursam, Ne KCK tutuklusu kalır ne 
başkası.” Ve racon kesiyor,tehdit ediyor: “ Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek,
-Bu süreci takip eden aklı başında bütün analistler de, serbest kaldığında APO’nun kıvıracağı ve başka bir kılığa gireceği yorumunu yapıyorlar.
Çünkü 15 Şubat 1999 da yakalanıp Türkiye’ ye getirldiğinde; “Annem de Türk.İmkan verilirse devlete her türlü hizmete hazırım.Beni öldürmeyin kullanın.”  diyen Apo, 28 Şubat 2013 de, “Ben ve örgütüm AKP’yi çıkartan güç’üz.AKP ile bu rejimi birlikte değiştirebilirz.” diyebilen bir kişilik…
Eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa; “Dönülmez bir yola girilmiş” ve iş işten geçmiş, çözülme gerçekleşmiş olursa,bunun sorumluluğunu üstlenebilecek bir babayiğit çıkabilecek midir?
***
Bir zamanlar ASALA diye bir Ermeni terör örgütü vardı.Dünyanın her yerinde büyükelçilerimizi öldürüyordu.
Türk devleti,bir şekilde bu örgütü bitirdi.
Ama Türkiye’yi rahat bırakmak istemeyen emperyalist güçler hemen PKK’yı devreye soktular.
Bu güçler şimdi de,PKK’yı tavsiye görüntüsü altında,istadikleri tavizleri kopardıktan sonra,sahneye yeni bir örgüt sürmeyi planlamışlardır.
Acaba Türkiye’nin terör sahnesine,ALEVİ hakları bahanesiyle,halen Avrupa devletlerince korunan DHKPC mi sürülecek.Eğer böyle olursa tedbir düşünen var mı acaba?
Türkiye de sorun mu biter? ERMENİ MESELESİ,KÜRT MESELESİ,ALEVİ MESELESİ…Arkasında hep aynı güçler,hep aynı destekçiler ve uyanmayan bir millet…


  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.