AKİL ZEVAT NE YAPACAK?
Başbakan akillerin neler yapacağını şöyle açıklamış: “
Süreci takip edecek, sürece yönelik toplumsal desteği perçinleyecek bir heyet.”
   Başbakan’ın bir başka ifadesiyle de: “Üniter devletten vaz geçilmeyeceğini anlatacaklar(mış)”
   Bu açıklamaları biraz deşecek olursak, bu heyetin yapacak bir tek şeyi olduğunu görürüz.
   Bunlara düşen görev, hükümetin bu konuda söylediklerini papağan gibi tekrar etmek, ve bu yönde kamuoyu oluşturmaya çalışmak.
İkinci görevleri ise, başbakanın içerim dediği, millete de içirilmek istenen BALDIRAN ZEHİRİ’nin iyiliğini, güzelliğini topluma anlatmak.
   Daha değişik bir deyişle bunların görevi, akillere göre; “ALGI YÖNETİMİ” , “PSİKOLOJİK HAREKAT” yani daha Türkçesi, beyin yıkama operasyonu imiş.

   Ey Millet!
   Bu “akil” denilenler, senin beynini yıkayacaklarmış. Baldıran zehirini mevlüt şerbeti diye içireceklermiş sana.
İktidarın uyguladığı  bu sürecin iyi olduğuna, Anayasa’da Türk isminin olmamasının, okullarda Kürtçe eğitim de yapılmasının, ülkemizin bazı bölgelerinin “özerk” olmasının çok güzel, çok iyi, fevkalade olduğunu, Türkiye’ yi büyüteceğini size anlatıp, sizi ikna edeceklermiş.
Bu yapılanlar baldıran zehirini içmek değil, ülkemizi kalkındıracak, uçuracak çalışmalardır diyeceklermiş.
   Ama bunu başaramayacaklar. Bir tiyatro sahnelemeye çalışıyorlar ama elleri ayaklarına dolanıyor, yaptıkları işin garabetinden.
   Eğer akıllıca bir oyun sahneye koyabilselerdi, bu akiller dedikleri heyete, biraz da Apo ve faşist Kürt ırkçılarının isteklerine ters düşünen kesimlerden de temsilci alırlardı. Ülkemizin çok çok daha itibarlı ilim ve sanat adamlarını görevlendirirlerdi.
   Ama olmadı. İlahi adalet tecelli etti.Anayasa’dan Türklüğün çıkarılması,bölgenin özekleştirilmesi Apo,BDP ve bilumum Kürdofillerin isteği iken; bu heyetin hemen hemen hepsi de,bu güne kadar tv ve gazetelerde açıkladıkları görüşleriyle,yüzlerce kez Anayasa da Türk kavramının olmamasını isteyen güruhtan oluştu.
   Tabii ki milletin % 90 ın da itibar sıfırlandı. Hesap ters tepti.
   Unutulmamalı ki; diğer ülkelerdeki örneklerinde, akil adam heyetlerinin bir tek görevi vardır.O da Terör örgütünün silahlarını teslim etmesini gözlemlemek ve teslim edilen silahların imhasını sağlamak. Bu durum bile bir aldatmacayla karşı karşıya olduğumuzu göstermiyor mu?
***
   Apo’nun isteklerini yerine getirmek için AKP; “meclis araştırma komisyonu” (PKK’nın ifadesiyle Hakikatleri araştırma Komisyonu) konusunda BDP ile ittifak ediyor.
   AKP, Apo’nun istediği “akil insanlar grubunu tespit ederken,sonuçlarına hiç aldırmadan; ne kadar “Türklük anayasa’dan çıksın”, “Kürtlere özerklik verilsin” , “Kürtler anadillerinde eğitim yapsın”    , “Türkiye de iki dil olsun”  diyen  Türklükle problemli ve üniter devlet karşıtı FEDERASYONCU-EYALETÇİ varsa,onlarla ittifak ediyor.
   Bu kadar ayan beyan durum karşısında önemli görev, AKP’ ye oy veren ama; Türklüğünden utanmayan, övünen, üniter bölünmemiş bir devletten yana olan, iki dilli devletin ileride bölünmeye yol açacağını bilen ve bu sebeple ikili bir dil ve eğitimi istemeyen, devletin dili  Türkçe’dir diyenlere düşüyor.
   Ey AKP’ye oy veren vatan ve millet sevgisiyle dolu vatanseverler!
   PKK sempatizanlarıyla; BDP yöneticilerinin, dünün Allah’sız komünistlerinin, bu günün yeni liberallerinin, AKP’nin sözde çözüm sürecine ne kadar içten, sevecen, coşkulu bir iştahla destek verdiklerini görmezden gelme.
   Daha bu sözde çözüm süreci ve akillerinin başlangıcında iken, Diyarbakır Dicle Üniversitesinde yaşanan olayları herkesin,özellikle dindar vatandaşlarımızın iyi tahlil etmesi lazım.PKK ve Bdp’nin gerçek yüzlerini gerçek niyetlerini görme açısından son derece önemli bir olay.
   Kutlu doğum haftası çerçevesinde, Hz. Peygamber efendimizin doğumunu kutlamak isteyenlere, izin vermeyerek saldıranlar dinsiz PKK ve uzantılarıydı.
   Hz.Peygamberin doğumunu daha önce kutladıkları Nevruz meydanında, yine kutlamak isteyenlere meydan için izin vermeyen ve meydana moloz döktüren, Faşist BDP’li belediyeydi.
   Bunlarla aynı safta bir araya gelebileceğini zannedenlere sadece yazıklar olsun derim…
   Bunlarla ülkenin geleceği konusunda müzakere yapılabileceğine inananlara yuh olsun…
   Ey vatan ve millet sevgisini yüreğinde hisseden aziz kardeşlerim!
   Siz bu PKK, BDP, Liberal, Ermenici güruhla aynı safta olamazsınız.     Bunu kendinize yakıştıramazsınız. Buna ne imanınız, ne yüreğiniz, ne  de ahlakınız izin vermez.
   İyi düşün ve kararını ona göre oluştur.


   Unutmayın ki; 
KİŞİ SEVDİKLERİYLE HAŞR OLUNUR
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 959

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.