HERHALDE BUKALEMUNLAŞTIK


İnanın, konulan kabın şeklini almak da üstümüze yoktur. Bukalemun bile bu konuda elimize su dökemez. Sağcıyla sağcı, Dağcıyla dağcı, Solcuyla solcu, yolcuyla yolcu, olabilmek her yiğidin karı mı Allah aşkına? İşte çok kişi tarafından yazılan örnekler.

         Ecevit öldü; hepimiz solcu olduk! Barış Akarsu öldü; hepimiz rockçı olduk!  Hrant Dink öldü; hepimiz Ermeni olduk! Muhsin Yazıcıoğlu öldü; hepimiz Alperen olduk! Türkan Saylan öldü; Hepimiz laik olduk, deniyor. Bunlar yanlış mı? Olmadık mı yani?

         Erken yatana tavuk, Çok çalışana inek, Aklını kullanana çakal, Kıskanmayana domuz, demiyor muyuz?  Bu söylenenleri kim inkâr edebilir?

         Yüksek mevki sahibi biri ;’’Benim gibi elastiki olun, rüzgâra göre yelken açın, kim iktidardaysa o tarafa geçin ki başarılı olasınız’ ’diyor. İyi mi?     

        Birinin kafasına kuş pislediğinde,  bunu şans olarak yorumlayan, olacağımız kadar olmamızı sağlayamayıp, yedi ceddimizin kaderinde iz bırakan kişilerin, kendilerini savunma ihtiyacını bile hissetmezken, onların avukatlığına soyunan bizler nasıl insanlarız Allah aşkına? Anlayan varsa beri gelsin!

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 860

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.