• Ana Sayfa
  • »
  • Hedef 2060, 2014 Son Durak....

Hedef 2060, 2014 Son Durak....


 Pek makale yazmaktan felan anlamam ama gördüklerimizi içimize ata ata yazma ihtiyacı duyduk.Güzel ilçemizin gençlerinin de söz sahibi olabilmesi için 14 Ocak 2011 tarihinde kurulan “Kozan Gençlik Meclisi” adında  gençlik platformu vardı. Hatta kısaltması da “Genç K 2060” yani hedefimiz 2060 denilmek istenmişti. Sağolsun Aykut A. arkadaşımızın çabaları ile böyle bir fikir ortaya sunulmuş ve kurulmuştu.
             2012 ocak ayında 1. Yılını kutladı.Şimdi haklarını yememek gerekiyor.İlk yılında başkan olarak seçilen Yasemin K. zamanında bir takım faaliyetler yapıldı. Birinci yılını kutlama etkinliğinde vaatlerde bulunuldu.Bazı yerel internet siteleri dostlar tarafından kendilerine tavsiyelerde bulunulmuştu.”Eğer kalkınmak isteniyorsa,gençlerimizin söz sahibi olması isteniyorsa beraber çalışalım” denildi.Ama hayır !! Hiçbir site veya kişinin desteğine ihtiyaç duyulmadı sanırım ki kimse ile görüşmeye yanaşmadılar herhalde.
           Geçenlerde tekrar başkanlık seçimi yapılmış meclisimizde.Aldığımız duyumlara göre Rana Ç. başkan seçilmiş.Tebrik ediyorum.Ama öyle zannediyorumki  bazı öneriler dikkate alınmazsa 2060 hedef değil 2014 son durak olabilir. Yapılacak etkinlikler için hep beraber çaba gösterilmelidir. Fikir paylaşım ve öneriler için her zaman yardımcı olmaya hazırız. Ancak gençlik meclisi daha aktif hale getirilerek , daha organize ve daha aktif işler yapılabilir. Bu da başta Kozan olmak üzere tüm gençlere faydalı olacaktır. 
  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.