Suriyeli kız kardeşlerden 17 gündür haber alınamıyor

Suriyeli kız kardeşlerden 17 gündür haber alınamıyor
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Adana’ya yerleşen Suriyeli Abdullah ailesi, 18 ve 16 yaşlarındaki kız kardeşlerden 17 gündür haber alamıyor.01.02.2015 19:23
Abdullah ailesi, ülkelerindeki savaştan kaçarak Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde yaşamaya başladı. 11 Ocak’ta aile fertleri kahvaltı yaptıktan sonra tarlaya çalışmaya gitti. 18 yaşındaki Pınar Leyla Abdullah ile 16 yaşındaki Guli Abdullah ise evde kaldı. Abla Dicle Abdullah (20), akşam eve geldiğinde kardeşlerinin evde olmadığını fark etti. Bunun üzerine bir süre bekleyen Dicle Abdullah, daha sonra kardeşlerini aramaya çıktı ancak bir sonuç alamadı.

“KARDEŞLERİM BİRAZ SAFTIR, KANDIRILMIŞ OLABİLİRLER”
Tarlada işçi olarak çalıştığını belirten Dicle Abdullah, “Ben tarlaya çalışmaya gittim. Akşam geldiğimde babam ve annem kardeşlerimin evde olmadığını söyledi. Bende Adana otogarına giderek kardeşlerimi aradım. Sonra Mersin otogarına gittim. Kardeşlerimi bulamadım. Ne olur kardeşlerimi gören polise haber versin. Onlar biraz saftır. Kandırılmış olabilirler” dedi.

“KIYAFET ALMAYI, GEZMEYİ SEVERLERDİ”
Kardeşlerinin çalışmayı sevmediği için evde oturduğunu belirten Dicle Abdullah, “Onun için ben çalışır eve para getirirdim. Kıyafet almayı, gezmeyi severlerdi. Zaten küçük kardeşimin biraz akli dengesi bozuk. Bildiğim kadarıyla sevgilileri yoktu. Telefon da kullanmıyorlar. Yanlarında para da yok ki bir yere gitsinler. Kaçtılar mı kaçırıldılar mı bilmiyorum” diye konuştu.
Etiketler: Dicle Abdullah - Pınar Leyla Abdullah - Guli Abdullah - Seyhan ilçesi - Dağlıoğlu Mahallesi

Diğer Bölgesel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.