İmamoğlu'nda genç kıza fuhuş tuzağı

İmamoğlu'nda genç kıza fuhuş tuzağı
Adana’da biri kadın 3 kişi, ailesi ile problemleri olan 18 yaşındaki genç kızı kandırdıktan sonra haftalığı 7 bin liraya erkeklere pazarladı.30.01.2015 16:32
Gözaltına alınan biri kadın 3 şüpheli tutuklanırken, fuhuş batağından kurtarılan genç kız kadın sığınma evine yerleştirildi. 
Edinilen bilgiye göre, İmamoğlu ilçesinde yaşayan Zehra T. (18), ayrı olan annesi ve babasından baskı görmeye başladı. Zehra’nın bu durumundan haberi olan komşusu Yakup A. (27), Eda Zorlu isminde sahte bir Facebook profili oluşturarak genç kız ile iletişime geçti. Yakup A, Zehra’ya “Ben Mersin’den Adana’ya geldim. Fuhuş yapıyorum, çok iyi para kazanıyorum. Evim, arabam var. Sevgilim var, çok iyi hayatım var. Çok lüks yaşıyorum. Sende çok güzelsin. Güzelliğin harcanmasın. Adana’ya gel. Adana’ya otogara ne zaman gelirsen gel ben seni hemen alırım” diyerek aklını çelmeye çalıştı. Bu görüşmeden 15 gün sonra ailesi ile kavga eden Zehra T., sinirlenerek evden çıktı. Zehra’yı takip eden Yakup A, genç kıza kendisine yardım edebileceğini söyleyerek arkadaşı Kemal Ç.’yi (27) ve dini nikahlı eşi Nurcan Y'yi (39) çağırdı. Yakup A. tarafından kandırılan Zehra T., Kemal Ç. ve Nurcan Y. ile birlikte Adana’ya geldi. Yakup A.'nın “Facebook’ta Eda diye bir arkadaşın var. O aslında benim. Evine dönme. Bak burada lüks hayat yaşarsın” demesi üzerine korkan Zehra T., tekrar eve döndü. Ancak evden kaçması nedeniyle annesi, babası ve abisinden dayak yiyen genç kız, ailesi tarafından odaya kilitlendi.

EV KİRALAYACAK GİBİ GELİP GENÇ KIZI KAÇIRDILAR
Genç kızın peşini bırakmayan Yakup A., Kemal Ç. ve Nurcan Y., Zehra’nın odada kilitli kaldığı süre boyunca sürekli mesaj ile aklını çelmeye çalıştı. Zehra ise, “Ailem odaya kilitledi. Evden çıkamam” dedi. Bunun üzerine plan yapan Kemal Ç. ve Nurcan Y., Zehra T.’nin ailesinin oturduğu evin ikinci katını kiralama bahanesiyle ailenin yanına gitti. Aile Kemal Ç. ve Nurcan Y'ye ev hakkında bilgi verirken, Zehra T. pencereden kaçarak otomobile bindi. Kemal Ç. ve Nurcan Y. de evi beğenmediklerini belirterek evden çıktı ve Zehra T. ile birlikte otomobil ile kaçtı. Kızının kaçırıldığını anlayan anne Zehra A., durumu ağabeyi Tufan A'ya anlattı. Tufan A, yeğenini kaçıran Kemal Ç'nin Zehra T.’ye fuhuş yaptıracağını anlayarak Adana’ya geldi. Burada Kemal Ç'nin telefon numarasına ulaşan Tufan A, “Bana bir kadın lazım” dedi. Kemal Ç'nin yeğenini göndereceğini düşünen Tufan A, aynı zamanda durumu polise de bildirdi. Kemal Ç'nin verilen adrese Zehra T. yerine Aslı D'yi göndermesi üzerine polis genç kızı gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan Aslı D, “Kemal ve Nurcan bize fuhuş yaptırıyor. Zehra da onların yanında” şeklinde ifade verdi. Bu sırada Aslı D'nin gözaltına alındığını öğrenen Kemal Ç. ve Nurcan Y, Zehra T.’yi emniyete götürerek “Ben kayboldum. Kimseden şikayetçi değilim” demesini istedi. Kızın ifadesini almak için gelen ahlak polisi, yaptıkları sorguda her şeyi anlattırdı. Zehra T., yaşadıklarını anlatmasının ardından Kemal Ç. ve Nurcan Y'nin kendisini emniyetin arkasında beklediğini söyledi. Harekete geçen ekipler, 2 şüpheliyi otomobilin içinde beklerken gözaltına aldı.

GENÇ KIZI 3 GÜNDE 4-5 ERKEĞE PAZARLAMIŞLAR
Şüphelilerin kandırdıkları Zehra T.’yi Adana’ya getirdikleri gün pazarlamaya başladıkları ve 3 günde 4-5 kişiye pazarladıkları öğrenildi. Şüphelilerin yakalandıkları gün ise Zehra T.’yi bir kişiye haftalığı 7 bin liraya kiraladığı belirlendi. “Fuhşa yer temin etmek ve zorla fuhuş yaptırmak” suçlarından adliyeye sevk edilen Kemal Ç., Nurcan Y. ve Yakup A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ailesinin yanına dönmek istemediğini belirten Zehra T. ise kadın sığınma evine yerleştirildi.
Etiketler: Yakup A. - Kemal Ç. - Nurcan Y. - Zehra T. - fuhuş - fuhuş operasyonu - Adana - İmamoğlu - İmamoğlu İlçesi - Eda Zorlu - Facebook

Diğer Bölgesel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.