Himmetli Mahallesinde İki Kız Kardeş Göksu Nehrinde Kayboldu..

Himmetli Mahallesinde İki Kız Kardeş Göksu Nehrinde Kayboldu..

Adana'nın Saimbeyli İlçesi'nde, 5 yaşındaki Şerife ile ablası 7 yaşındaki Melisa Öksüz,Arkadaşlarıyla oyun oynarken Göksu Nehri'ne düşüp, kayboldu. Kardeşleri bulmak için arama çalışmaları başlatıldı.18.04.2016 23:10
Edinilen bilgiye göre, Saimbeyli ilçesine bağlı  Himmetli Mahallesi'nde saat 16.00 sıralarında arkadaşlarıyla evlerinin önünde oyun oynayan Şerife ile ablası Melisa Öksüz, kenarına gittikleri Göksu Nehri'ne düştü. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine baba Ahmet Öksüz hemen nehrin kenarına geldi. Çocuklarından birinin suda sürüklendiğini gören baba Ahmet Öksüz, kurtarmak için suya atladı Akıntıntının çok güçlü olması sebebiyle Ahmet Öksüz de bir süre sürüklendikten sonra ırmaktan güçlükle çıkmayı başardı ama kızına yetişemedi.
İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, Himmetli Barajı'ndan bir ekip botla kardeşleri aramaya başladı. Ayrıca, barajın da kapakları açılarak nehrin su seviyesi düşürüldü gelen sualtı polisinin aramalarındada çocuklara ulaşılamadı.
Havanın kararması nedeniyle ara verilen arama çalışmalarının sabah tekrar başlayacağı öğrenildi.

Haber:İbrahim Ö.
Kaynak: ÖZEL HABER

Diğer Bölgesel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.