Adana’nın Meydanının Adı “Barış ve Demokrasi” Oldu

Adana’nın Meydanının Adı “Barış ve Demokrasi” Oldu

Yakın zamanda kamulaştırılan binaların yıkım çalışmalarına başlanacak olan Seyhan Belediyesi’nin en önemli projelerinden Adana kent meydanına “Barış ve Demokrasi Meydanı” isimi verilecek.07.08.2016 23:19

Seyhan Belediye Meclisi Ağustos ayı son oturumu Başkan Zeydan Karalar yönetiminde gerçekleştirilirken oturumda önemli kararlar alındı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ‘En önemli projelerimden’ dediği balıkçılar pazarı civarına yapılacak olan Adana kent meydanına “Barış ve Demokrasi Meydanı” isminin verilmesi kararlaştırıldı. Yaklaşık 40 bin m2 alan üzerine kurulacak olan meydanda demokrasi ve barışı simgeleyen figürlerde olacak.

KAMULAŞTIRILAN BİNALARIN YIKIMI BAŞLIYOR

Adana’nın en önemli eksikliğinin kent meydanı olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yakın bir zamanda yıkım çalışmalarına başlanacağını da müjdeledi. Başkan Karalar, “Adana’nın en büyük eksiği kuşkusuz kent meydanı idi. Yıllardır siyasetçiler tarafından sözü verilen ancak bir türlü çözüm için adım dahi atılamayan alan bizim dönemimizde önemli bir ilerleme gösterdi. Kamulaştırma çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. Alanın yaklaşık yüzde 42’si kamulaştırılmış durumda. Kamulaştırdığımız yerlerin yıkımına da yakın bir zamanda başlayacağız” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE SEYHAN BELEDİYESİ YARDIM YAPACAK

Seyhan Belediye Meclisi Ağustos ayı son oturumunda alınan önemli kararlar sadece kent meydanının ismi ile sınırlı kalmadı. Son oturumda Başkan Zeydan Karalar’ın teklifi ile 15 Temmuz’da ki darbe girişimi sırasında şehit olan Adanalılara yardım yapılması da kararlaştırıldı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4’ü Seyhan’da ikamet eden 7 şehidin olduğu öğrenilirken yapılacak yardımların miktarı ile ilgili Başkan Zeydan Karalar’a yetki verildi.


Etiketler: Yakın - zamanda - kamulaştırılan - binaların - yıkım - çalışmalarına - başlanacak - ola -

Diğer Bölgesel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.