4 Ay "Sahte Hemşirelik" Skandalı !!

4 Ay "Sahte Hemşirelik" Skandalı !!

Suriye'de yaralanıp Adana'ya getirilen çocuğa hastanede yardımcı olan kişinin sahte hemşire olduğu ortaya çıktı. Sahte hemşire yaklaşık 4 aydır hastanede çalışıyormuş. 03.11.2016 18:55

Ahmet El İlevi, Suriye'deki saldırıda yaralanan 7 yaşındaki kızını tedavi için Türkiye'ye getirdi. İddiaya göre Adana Devlet Hastanesi yetkilileri, 'çocuk genel cerrahı' olmadığı gerekçesi ile küçük Emine'yi kabul etmedi. Saatlerce hastane bahçesinde yatan Emine'ye bir hemşire yardım etti. Ardından da kızını kucaklayan baba, 300 metre ilerideki Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürdü. Kamu Hastaneleri Birliği de, hastayı kabul etmeyen Adana Devlet Hastanesi hakkında soruşturma başlattı.

KENDİME HEMŞİRE KIYAFETİ ALDIM 

Olay ile ilgili soruşturmayı yürüten ekip, Emine'ye müdahale eden o hemşireyi dinlemek istedi. Ancak hemşire kıyafeti ile hastanede dolaşan K.H.'nin gerçekte hemşire olmadığı ortaya çıktı. K.H. polis tarafından 'ünvan dolandırıcılığından' gözaltına alındı. Karakolda ifadesi alınan K.H., “Çocukluğumdan beri hemşire olmak, insanlara yardım etmek istiyordum. Hemşire kıyafeti aldım, aileme de Devlet Hastanesi'nde iş bulduğumu söyledim. Her gün sabah hastaneye geliyor insanlara yardım ediyorum. 4 aydan beri bu şekilde çalıştım. Ama kimseden bir şey almadım” dedi.

PERSONEL 'STAJER SANDIK' DEDİ

Kamera kayıtlarına göre K.H'nın en küçük bir ihmalin bile insan hayatına mal olacağı ameliyathane ve yoğun bakım servislerinde bile görev yaptığı anlaşıldı. K.H.'nin hastanede çok rahat hareket ettiğini, bu yüzden de hiç şüphelenmediklerini söyleyen hastane personel, “Sürekli stajer gelip gidiyor. Biz o kadını da stajer hemşire sandık. Bu yüzden de kimliğini kontrol etmek aklımazı gelmedi” savunmasını yaptı. 

Hastaneden açıklama

Bu olay üzerine hastane yönetimi çok yönlü inceleme başlattı. Yapılan araştırmada, zanlının psikolojik sorunları olduğu, şahsın hastanede hemşire gibi dolaşmasında ihmalleri olanlarla ilgili de soruşturma başlatıldığı bildirildi. Ayrıca yetkililer hemşirenin kesinlikle hastanede ameliyata girmediğini, hastalara müdahalede bulunmadığını, hemşire kıyafeti giyerek hastane bahçesinde dolaştığını açıkladı.


Etiketler: sahte hemşire -skandal -dolandırıcı -Adana Devlet Hastanesi

Diğer Bölgesel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.