Kozanlı Güreşçi Türkiye 5. si Oldu

Kozanlı Güreşçi Türkiye 5. si Oldu

Kozan Belediyesporlu güreşçi katıldığı turnuvada Türkiye 5.si oldu.08.06.2016 18:58

Mayıs ayı içerisinde Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Hatay’ın İskenderun ilçesinde düzenlenen turnuvadan 3.lük madalyası alan 2 Haziran Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi olan ve Kozan Belediyespor adına güreşen Orhan Çam, 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 5.oldu. 12 – 13 Yaş Minik Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda güreşen sporcu Orhan Çam 42 kiloda mindere çıktı.

Başarılı sporcu Orhan Çam ve antrenörü Ahmet Yılmaz yine geçtiğimiz aylarda Kayseri ve Şanlıurfa’da düzenlenen turnuvalarda 13 yaş 59 kiloda derece yapan ve Adana İl Birincisi olan Suat Atlı ile birlikte Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Her iki sporcuyu ve Antrenör Ahmet Yılmaz’ı başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Musa Öztürk, sporculara nasihatlerde bulundu. Kozanlı genç güreşçilerin dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum İsmet Atlı’nın bıraktığı mirası nesiller boyunca sürdüreceğini ifade eden Başkan Öztürk; “Kozan Belediyesi olarak sporun her dalını ve sporcularımızı destekliyoruz. Dünya ve olimpiyat şampiyonu İsmet Atlı’nın memleketi olan Kozan’da güreşi teşvik etmek hepimizin boynunun borcu. Katıldıkları turnuvalarda ilçemizi başarıyla temsil eden ve Türkiye genelinde dereceye giren bu iki yavrumuzu, emeği geçen hocalarımızı ve vatana böyle hayırlı evlatlar yetiştiren ailelerini tebrik ediyorum. Kozan Belediyesporun sporcuları bundan sonra da büyük başarılara imza atarak yüzümüzü güldürmeye devam edecekler.” dedi.
Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.