Kozan’da kurtuluş koşusu gerçekleşti

Kozan’da kurtuluş koşusu gerçekleşti

2 Haziran Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençler için Kurtuluş Koşusu düzenlendi. Koşuya farklı yaş gruplarından bayan ve erkek çok sayıda sporcu katıldı.28.05.2016 20:44

Adnan Menderes Parkından başlayıp Muhsin Yazıcıoğlu Parkında tamamlanan koşunun başlama işaretini Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz verdi.

Her yaştan insanın sağlıklı bir yaşam için spor yapması gerektiğini dile getiren Şenöz konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Kozanımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz kurtuluş koşumuza katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda bu koşunun kapsamını genişleterek maraton haline getirmeyi ve ilçemizin adını bu alanda da duyurmayı planlıyoruz. Belediye başkanımız Sayın Musa Öztürk’ün talimatları ile ilçemizin sosyal hayattaki zenginliğini artırmak için yaptığımız bu ve buna benzer sportif faaliyetlerimize halkımızın ve gençlerin desteğini bekliyoruz. Koşumuzun birincileri başta olmak üzere katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.”

2 bin 700 metre mesafenin koşulduğu yarışmada erkeklerde birinci Umut Şahbaz (17), ikinci Hacı Hüseyin Şehit (15), üçüncü Emre Güzel (18); bayanlarda birinci Cansel Aydınoğlu (17), ikinci Şifa Yılmaz (19), üçüncü ise Melike Nur Yılmaz (18) oldu.

Dereceye giren yarışmacılara 2 Haziran Kurtuluş Bayramı günü resmi törende ödüllerinin verileceği bildirildi. Ayrıca katılan tüm yarışmacılara Belediyesi Sinemasında 2 hafta boyunca ücretsiz film izlemeleri için bilet dağıtıldı.

Koşunun birincileri Umut Şahbaz ve Cansel Aydınoğlu Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk'e ve belediye yetkililerine teşekkür ederken, galibiyetlerinden duydukları memnuniyeti de dile getirdiler.

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.