Büyükşehir ve Kozan Belediyesi'nin Futbol Yaz Okulu Açıldı

Büyükşehir ve Kozan Belediyesi'nin Futbol Yaz Okulu Açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi’nin birlikte düzenlediği futbol yaz okulunun başlama vuruşunu Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk yaptı.30.06.2016 19:08

9 – 11 yaş grubundaki çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan futbol okulunda 400 civarında öğrenci eğitim alacak.

 

Kozan Belediyespor tesislerinde başlayan ve 4 hafta sürecek olan Futbol Yaz Okulunda 10 gruba ayrılan öğrenciler haftada 2 gün eğitim alacaklar. Eğitimlerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kozan Belediyespor altyapı antrenörleri Yusuf Özbolat, Muhammet Doğan, Soner Tan ve Azmi Yılmaz tarafından verileceği açıklandı.

 

Futbol okulunun ilk gününde başlama vuruşunu yapan ve öğrencilerle yakından ilgilenen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısı severim.” sözüne vurgu yaparak konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizim çocukluğumuzda imkanlar çok kısıtlıydı, kumaştan yapılan toplarla tarlada futbol oynadık, formayı ilk kez futbolcuların üzerinde gördük. Geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan siz evlatlarımız çok geniş imkanlara sahipsiniz. Bu imkanları iyi değerlendirerek Avrupa’da futbol oynayacak başarıya kavuşmak sizlerin elinizde. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi olarak gerekli tüm şartları sizler için hazır hale getirdik. Sizlerin bu fırsatları iyi değerlendirerek başarılı olacağınızdan hiç şüphemiz yok.”

 

“Milli takımımıza Kozan’dan neden oyuncu yollamayalım!”

Konuşmasında gençlerin sosyal medya ve internet bağımlılığı üzerine de vurgu yapan Başkan Öztürk sözlerinin sonunda şunları söyledi; “Gençlerimizin daha verimli değerlendirebilecekleri saatleri bilgisayar ve telefon başında harcamaları var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına maalesef engel oluyor. Avrupa Futbol Şampiyonası’nın devam ettiği şu günlerde, neden Kozanımızdan, sizlerin arasından yetişmiş yetenekleri gelecek yıllarda milli takımımıza yollamayalım? Bunlar gerçekleştirilemeyecek hayaller değiller, hayaller kuyruklu yıldızlara benzer, ulaşmak için peşlerinden gitmek gerekir.”

 

Futbol Yaz Okulunun açılışına Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi 3.Bölge Koordinatörü Tayfun Çiftçi, İlçe Gençlik - Spor Müdürü ve Kozan Belediyespor Genel Kaptanı Kürşat Gültekin, Kozan Belediyesi Başkan Yardımcıları Yaşar Şenöz ve Cengiz Yeşiloğlu, Kozan Belediyespor Kulüp Başkanı Hakan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile genç sporcuların yakınları katıldı. 4 haftalık eğitimin sonunda öğrencilere sertifika verileceği belirtildi.
Kaynak: Kozan Basın Yayın Bürosu

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.