MHP'li KARAKAYA: Başbuğumuzun kemiklerini sızlatmıştır

MHP'li KARAKAYA: Başbuğumuzun kemiklerini sızlatmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi'nde Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş'in seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul etmesine tepkiler sürüyor.26.08.2015 22:12

Milliyetçi Hareket Partisi'nde Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş'in seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul etmesine tepkiler sürerken, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili Mevlüt Karakaya 'Soyadına duyulan saygıdan başka partide bir hükmü ve varlığı yoktu' dedi.

MHP'li Karakaya, partilerinin bir seçim hükümetinde ve HDP ile aynı çatı altında neden bulunmayacaklarını süreçte anlattıklarını, toplumun büyük kesiminden de bu konuda destek gördüklerini vurguladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, "Bir kişinin ihtirası yüzünden erken genel seçime gidilmesini doğru bulmuyoruz. Duruşumuz gayet net ve kararlıdır" dedi.

Tuğrul Türkeş hakkındaki soruları cevaplandıran Adana milletvekili Karakaya, şöyle devam etti:
"Tuğrul Bey meclis çatısı altında tek başına olmayı tercih eden kapalı bir kimliğe sahipti. Zaten Başbuğumuza duyulan saygıdan ötürü milletvekili yapılmıştı. Herhangi bir göreve de hükmü de yoktu. Bu tavrıyla rahmetli başbuğumuzun kemiklerini sızlatmaktan başka birşey yapmamıştır."


Etiketler: Milliyetçi Hareket Partisi - Tuğrul Türkeş - seçim hükümeti - MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya - MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya - Mevlüt Karakaya

Diğer Politika haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.