MHP Meclis Üyesi Ağca Ak Parti’ye geçti

MHP Meclis Üyesi Ağca Ak Parti’ye geçti

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kozan Belediye Meclis Üyesi seçilen Hakan Ağca partisinden istifa ederek Ak Parti’ye katıldı.02.02.2016 22:29

30 Mart Yerel Seçimlerinden Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kozan Belediye Meclis üyesi seçilen Hakan Ağca Başkan Musa Öztürk’ün olumsuz uygulamalarından rahatsızlığını bildirerek 7 Haziran öncesi noter kanalıyla istifasını sunmuştu. Meclis üyeliğini bağımsız olarak yürüten Ağca Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı’nın kendi partilerine davet etmesi üzerine geçtiğimiz gün yapılan Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın rozet takmasıyla Ak Partili oldu. Yeni siyasi partisi altında “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Kozan Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis üyesi seçilerek siyasi hayatıma başladım.

Başlangıçta, ticari hayatımda da başlıca ilkelerimden olan ‘sözümüz senettir’ ilkesiyle seçim meydanlarına inmişken, maalesef seçmenimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirme fırsatı bulamadım. Bu durumun vermiş olduğu üzüntüye ve mahcubiyete rağmen mücadeleme yılmadan devam ettim. Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün olumsuz yönetim şekli siyasi ilkelerime uymadığı için Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettim.

Bundan sonra ise, asıl amacım olan vatanıma ve milletime hizmet yolunda emin ve sağlam adımlarla yürüyen Ak Parti ailesinde siyasi hayatıma devam edeceğimi tüm kamuoyuna saygılarımla bildiririm.” dedi.


Etiketler: Milliyetçi Hareket Partisi - Ak Parti Kozan Belediye Meclis Üyesi Hakan Ağca - Hakan Ağca - Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı - Fatma Güldemet Sarı - Musa Öztürk

Diğer Politika haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.