İlçe Kadın Kollarına "Etkili İletişim" Semineri..

İlçe Kadın Kollarına "Etkili İletişim" Semineri..
Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği, Adana CHP ve AKP Seyhan İlçe Kadın Kollarına yönelik “Etkili İletişim” ile ilgili seminer verdi. 25.06.2016 00:33

Semineri veren Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mali Müşavir Özlem Pekduraner, etkili  iletişim kurabilmemiz için şunları söyledi.

Birbirimize karşı açık ve dürüst olmamız gerekir. Kişiler birbirlerine karşı anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmalı, farklılıkları hoş görmeli, tutarlı olmalı. Herkesin karşı tarafa kendi fikrini dayatması çatışma yaratır. Karşımızdakini kendine özgü nitelikleri ile kabul etmemiz gerekir. Suçlayıcı, eleştirici, yargılayıcı ve kırıcı olan “Sen” dili yerine suçlayıcı olmayan, iletişimin sürmesini destekleyen, kişiye değil davranışa yönelik olan “Ben” dili kullanılmalı. İş hayatında ve özel hayatta başarının büyük çoğunluğu doğru iletişime dayanır. İletişimde sözlü ifadeler, dil ötesi olan öğeler önemli olduğu kadar beden dili ile verdiğimiz mesajlar da çok önemlidir. İletişimde engeller oluşturan kişilik, eğitim, sosyo-kültürel farklılıkları ve çevre farklılıklarını dikkate alarak empati kurulmalıdır. Etkili iletişim sayesinde doğru anlaşılma imkanı elde edilir ve fikirlere ve önerilere  daha kolay destek bulunabilir.

Poz-işder  Başkanı  Özlem Pekduraner, topluma faydalı olabilmek ve toplumun bu faaliyetlere katılımını sağlamak amacıyla  bu tür etkinliklerin Mersin’de de devam edeceklerini söyledi.

KAYNAK: Özlem Tekduraner

Diğer Politika haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.