Tenis kortunda ALS kampanyası

Tenis kortunda ALS kampanyası

Adana'da spora verdiği katkılar nedeniyle tenis camiasının yakından tanıdığı tenis antrenörü Ferudun Açan, tenis kortunda sporcusu Simay Erkemen ile birlikte sinir sistemi hastalığı olan Amiyotropik Yanal Skleroz (ALS) için başlatılan kampanyaya destek verdi.24.08.2014 15:21

ABD'nin kuzeyinde "ALS için başından aşağı bir kova buzlu su dök" sloganıyla başlayıp, sosyal paylaşım sitelerinin etkisiyle kısa sürede tüm dünyaya yayılan baştan aşağı buzlu su dökme kampanyası Adana'dan da destek gördü. Çukurova Belediyesi Mahfesığmaz Tenis Kortu'nda tenis antrenörü Ferudun Açan ve sporcusu Özel Adana Final Okulları öğrencisi Simay Erkemen, ellerinde buzlu su dolu kovalarla korta girdi. Açan ve Erkemen, kendilerine meydan okuyanların çağrısını kabul etti, 3'er kişiye kampanyaya katılımları için çağrıda bulunduktan sonra buzlu suyu başlarından aşağı boşattı. Açan ve Erkemen, hastalığa dikkat çekmek, farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan kampanyaya destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sağlık için spor yapılmasının önemine dikkat çeken Açan, tenise yeni sporcular kazandırılan, veteran sporcuların da tenis oynadığı kortta, ALS'ye dikkat çekmek için yapılan kampanyaya katılarak farkındalık yaratmış oldu. Kortta bulunan diğer sporcular da Açan ve Erkemen’i kutladı.

ALS için 'Başından aşağı bir kova buzlu su dök" sloganıyla başlatılan kampanyaya göre, çağrı yapılan katılımcı ALS ile ilgili çalışmalar yapan derneğe bağışta bulunuyor yada 3 kişiye çağrıda bulunarak başından aşağı bir kova buzlu su döküyor. Katılımcının çağrıda bulunduğu 3 kişi de 24 saat içinde başından aşağı buzlu su dökmek veya bağış yapmaktan birini tercih ediyor.

Diğer Sağlık-Yaşam haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.