Su kabı, kedilere ciğer, şimdi de mama yardımı

Su kabı, kedilere ciğer, şimdi de mama yardımı

Sahipsiz kedi ve köpekler için refüjlere özel su kapları koydurup ciğer servisi yaptırarak kamuoyunda övgüler alan Çukurova Belediyesi, minik dostlarımız için mama yardımında da bulundu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmak da görevimiz” diye konuştu.22.08.2014 20:36

Çukurova Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Geçici Barınma Merkezi ve Kedi Evi ile sokakta yaşayan kedi ve köpeklere kucak açan Çukurova Belediyesi özel olarak hazırlattığı mama paketlerini hayvanseverlere dağıttı. Sokak hayvanlarını kendi olanakları ile beslemeye çalışan vatandaşları tespit eden Çukurova Belediyesi, çoğunluğu kadınlardan oluşan hayvanseverleri mama dağıtımı için Çevre Koruma Müdürlüğüne davet etti. Ve hayvanseverlere Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in de katıldığı bir törenle kedi ve köpek mamaları dağıtıldı.

ÇARESİZLERİN ÇARESİ OLABİLMEK NE GÜZEL!

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Nesrin Çıtırık’ın da katılarak teşekkür ettiği mama yardımı töreninde Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hayvanseverlere “Sokaklarda çaresiz durumda gezen, aç ve susuz kalan, insanların desteğine muhtaç hayvanlara azıcık çare olduysak ne mutlu, ne güzel. Asıl ben sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların süreceği sözünü veren Başkan Çetin, “Sokak hayvanlarını korumak ve hayatlarını devam ettirebilmelerini sağlamak için kalıcı projelere ihtiyaç var. Duyarlı olup destek vermek ne güzel” dedi.


Etiketler: Çukurova belediyesi - su kabı - ciğer - mama - -

Diğer Sağlık-Yaşam haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.