Kozan Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Hediyesi

Kozan Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Hediyesi

Kozan Belediyesi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında ilk ve orta okul öğrencilerine ücretsiz tiyatro etkinliği düzenledi.22.04.2015 18:07

Kozan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu işbirliği ile düzenlenen etkinlik, belediye sinema salonunda gerçekleşti. Öğrencilere yönelik geleneksel Türk Tiyatrosu temalı iki perdelik "Yaratıcı Dram Temelli" anlatısal çocuk oyunu "Dede Korkut Kitabı" Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi.

Saat 10.30 ve 14.00'te iki seans olarak sahnelenen oyuna ilçedeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı. Oyunda Dede Korkut'un Kam Büre Bey Oğlu Bamsı Beyrek, Dirse Han Oğlu Boğaç Han, Kanlı Koca Oğlu Kanturalı hikâyelerine yer verildi.

Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemek için belediye olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın eğlenirken öğrenme imkanı bulduğu tiyatro oyunlarımızı, Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile ücretsiz olarak sahnelemeye devam edeceğiz. Amacımız ailelerimize ve eğitimcilerimize destek olarak yavrularımızın gelişimlerine olumlu yönde katkılar sağlamak.”dedi.

Kozan Belediyesi yetkilileri tarafından öğrencilere Türk Bayrağı, balon dağıtıldı ve ikramlarda bulunuldu.

Diğer Kültür-Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.