Belediyesnin 41 Yıllık Sinema Salonu Yenileniyor

Belediyesnin 41 Yıllık Sinema Salonu Yenileniyor

Kozan’da film gösterimlerinin yanı sıra tiyatro, toplantı, seminer, konser gibi etkinlikler için de kullanılan Kozan Belediyesi Sinema Salonu yenileniyor.01.10.2015 21:38

Dönemin Belediye Başkanı Hasan Basri Demirci tarafından 1974 yılında ilçeye kazandırılan ve günümüze kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan 41 yıllık sinema salonunda, 2005 yılında da kapsamlı bir yenileme çalışması yürütülmüştü. Yaklaşık 15 gün önce başlatılan çalışmalar kapsamında salonda bulunan toplam 620 koltuğun elden geçirildiği, zemin döşemesinin ve aydınlatmanın değiştirildiği bildirildi. Ayrıca gelişen teknolojinin gerisinde kaldığı için vizyona giren birçok filmin oynatılamadığı sinemada, 35mm’lik makinenin yerine yeni teknoloji Blue Ray sistemine geçildiği bu sayede vizyona giren yeni filmlerin Kozanlı sinemaseverler ile buluşturulacağı bildirildi.


Kozan Belediye Sineması, yenilenen sistemi ile 2 Ekim’de tüm yurtta vizyona girecek ‘Kafes’  filmi ile yeniden kapılarını sinemaseverlere açacak. Yönetmenliğini Mahmut Kaptan’ın yaptığı film, 12 Eylül Darbe döneminde Ülkücü gençlerin cezaevlerinde yaşadığı acıları anlatıyor.

Diğer Kültür-Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.