Altın Koza Film Testivali'nin resmi afişi seçildi

Altın Koza Film Testivali'nin resmi afişi seçildi

Reklam sektörünün en kreatif ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği, reklam verenlerin başarılarının belgelendiği Kırmızı Ödülleri kapsamında düzenlenen Altın Koza afiş yarışmasının jürisi kararını verdi14.05.2015 22:30
22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun festival hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak resmi afişi, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri bünyesinde seçiliyor. 
Filli Boya ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Kırmızı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu oldu.
Kırmızı ve Kırmızı Bölge jürilerinin temsilcileri ve festival yetkililerinin karmasından oluşan 19 kişilik jüri, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Sheraton Adana Hotel’nde buluştu. Jüri Başkanlığını Manajans’ın Başkanı Tuğbay Bilbal’a vekaleten Mimar Sinan Üniversitesi’nden Refik Kubalas’ın yaptığı, moderatörlüğünü ise Kırmızı Reklam Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt’ün üstlendiği toplantıda 140 adet başvuru değerlendirildi.
Brief konusu 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması olan 7. Genç Kırmızı’ya 31 üniversitenin 42 fakültesinden 321 öğrencinin oluşturduğu 157 ekip 135 başvuruda bulundu.
Jüri, dört aşamalı bir değerlendirme yöntemi kullandığı toplantıda başvuruları kademeli olarak azaltarak 7 finalist belirledi. Bunların arasından 6 tanesine başarı belgesi veren jüri bir işi de 30 bin TL’lik birincilik ödülü ile ödüllendirdi.
7. Genç Kırmızı’da ise birinci seçilen çalışma 6 bin TL, ikinci seçilen çalışma 4 bin TL; üçüncü seçilen çalışma 2 bin TL para ödülü ile ödüllendirildi. Her iki yarışmanın sonuçları da 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.
Etiketler: Altın Koza Film Testivali - Adana Büyükşehir Belediyesi - 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması - 22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Diğer Kültür-Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.