LPG’de Kozan Halkı Soyuluyor

LPG’de Kozan Halkı Soyuluyor
LPG Fiyatları her il, ilçede neden farklı? LPG oto gaz piyasasında rekabet mi var? LPG kullanıcılar bu soruların cevabını merak ediyor.22.09.2016 23:10
OTOGAZ FİYATLARINDA HER İLÇE AYRI FİYAT UYGULUYOR!
LPG oto gaz fiyatlarında bir tavan fiyat olsa da her İlçe kendine göre bir fiyat belirlemiş. Çevre ilçelerde
uzun zamandır uygulanan LPG fiyatlarındaki indirim bir türlü Kozan piyasasına yansımıyor. Dün 21 Eylül 2016 Ceyhan Ziyaretimizde bu konuyu değerlendirmeyi düşündük. Ceyhan’da petrol Totemlerinde LPG fiyatındaki büyük fiyat farkını görünce durup petrolden hem LPG aldık hem sorduk, Ceyhanlı bir Petrol istasyonu görevlisi; ‘Kozan’ın Avrupa olduğunu bu memlekette en pahalı LPG’yi Kozan’ın sattığını ve büyük kâr elde ettiklerini söyledi.

Ceyhan’da ki petrol istasyonu sahibi; bir günde 5000 litre satış yapıyoruz biz de kâr ediyoruz, Kozan’da ki petrollerin kârına baksanıza bir petrol mü? İnşaat sektöründe Avrupa düzeyinde Kadirli ve Ceyhan’da ki ev fiyatları ile Kozan’da ki ev, daire fiyatlarını bir kıyas yapsanıza dedi…
Ceyhan, İmamoğlu ve Adana’da ki petrol istasyonlarının yapmış olduğu indirimli satışlar ile Kozan’da ki petrollerdeki satışlar neden uyuşmuyor.

KOZAN’DAKİ FAHİŞ FİYATA SATILMASINA NEDEN GÖZ YUMULUYOR?
Tüketici haklarını koruma komisyonu ve serbest piyasa denetim kurulu görevlileri bu konuda ne yapıyorlar?
Kamuoyu merak ediyor. 2,52 liraya satılması gereken otogaz 2,02 liraya başka ilçelerde kurtarıyorsa, Kozan’da neden fahiş fiyatlara satılıyor? Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu neden görevini yapmıyor.

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.