Kozan’da Üretici Köylü Pazarı açılıyor

Kozan’da Üretici Köylü Pazarı açılıyor

Kozan Belediyesi ve Kent Konseyince ilçede hayata geçirilecek olan ‘Üretici Köylü Pazarı’nın açılışı öncesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.13.10.2015 11:48

Çukurova Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen proje kapsamında Kadirli Caddesinde kurulmasına karar verilen Üretici Köylü Pazarı’nın, 17 Ekim Cumartesi günü saat 09.00’da açılışı yapılarak faaliyete başlayacağı bildirildi. Açılış öncesi Millet Bahçesi Kültür Salonunda üreticilerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, tezgâhlar ve üreticilerin giyecekleri önlükler tanıtıldı. Ayrıca üreticilere Ankara Beypazarı, Trabzon ve Eskişehir’de ki üretici pazarlarının gösterildiği bir de sunum yapıldı. Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz Kozan’a güzel bir pazar kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, üreticilere bol kazanç diledi. Basında çıkan olumsuz haberlere de değinen Kaymaz; “Yerel basında pazarın açılmayacağına yönelik maksatlı olarak yayınlandığına inandığımız bir takım haberlere lütfen itibar etmeyin. Bu tür işler planlayarak, temin ederek ve altyapı çalışması tamamlanarak hayata geçirilir. Nitekim el birliği ile çalışmalarını yürüttüğümüz üretici köylü pazarımızın açılışını hafta sonu yapacağız. Şimdiden herkese hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz yaptığı konuşmada Kozan’da bir ilki başardıklarını ifade etti. Ülkenin çeşitli ilçelerinde faaliyet gösteren üretici pazarlarının ekonomik ve turistik olarak bölgelerine önemli ölçüde katkı sağladığını belirten Şenöz; “Amacımız ilçemizde emek sarf eden insanların emeğinin karşılığını alabilecekleri bir iş ile meşgul olmalarıdır. İnanıyorum ki açılacak olan pazarımızda siz değerli üreticilerin işi sahiplenmesi ve gayretleri sayesinde ilçemizde ki işsizliğe de bir nebze olsun çare olmuş olacağız.  Belediye Başkanımızın yakından takip ettiği üretici pazarımızın çevre düzenlemesini, dinlenme alanlarını ve satış stantlarını temin ettik. Belediye olarak destek olmaya devam edeceğiz. Şimdiden ilçemize ve siz değerli üreticilerimize hayırlı olsun bol kazanç diliyorum” dedi. Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Sırkıntı, İlçe Tarım Müdürü Bülent Tanrıverdi Kent Konseyi üyeleri ve üreticiler katıldı.

Açılışına tüm Kozanlıların davet edildiği Üretici Köylü Pazarı’nda, üreticiler kendi ürettikleri salça, turşu, nar ekşisi, turunç reçeli, peynir, incir reçeli, yufka ekmek, mantı gibi yöresel gıda ürünlerini ve iğne oyası, dokuma kilim gibi el işi ürünlerini satışa sunacak.

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.