Yaz Kursları Başladı !!!

Yaz Kursları Başladı !!!

Kozan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği yaz kursları başladı.30.06.2015 09:41

Çocukların ve gençlerin yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla planlanan çalışma kapsamında, erkekler için futbol yaz okulu, kızlar için basketbol ve halk oyunları kursları açıldı.

Kozan Belediyespor tesislerinde başlayan ve iki ay sürecek olan Futbol Yaz Okulu’na 300 sporcunun başvurduğu ve kursun haftanın 4 günü 2 grup halinde ikişer gün süreceği bildirildi. Futbol Yaz Okulu’ndaki eğitimlerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kozan Belediyespor alt yapı antrenörleri Yusuf Özbolat, Soner Tan, Murat Özdemir ve Ali Rıza Atıcı tarafından verileceği açıklandı.

Kozan Belediyesi SODES Gençlik Merkezi’ndeki basketbol ve halk oyunları kurslarının ise 20’şer kursiyerle başladığı ve 2 ay süreceği kaydedildi.

Kursların açılışı sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuşan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, küçük sporculara tavsiyelerde bulunarak hayatın her döneminde spora önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Öztürk “Hayatınızın bu en kıymetli dönemini verimsizce harcayacağınıza gelin buralarda futbol oynayın, basketbol oynayın. Zamanınızı spor yaparak, bedeninizi ve zihninizi eğiterek değerlendirin. Neden içimizden memleketimizi dünya çapında temsil edecek başarılı, eğitimli sporcular çıkmasın. Bir işe başlamak o işi yüzde 50 tamamlamaktır. Kurslarımızın düzenlenmesinde bizden desteğini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ve ekibi ile kurslarımıza ilgi gösteren evlatlarımıza teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün yaptığı başlama vuruşu ile yaz kurslarının açılışı yapıldı. Etkinliğe Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, Kozan Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Atıcı ile genç sporcuların yakınları katıldı.

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.