Ramazanoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Almanya Yolcusu...

Ramazanoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Almanya Yolcusu...

40 öğrenci 4 öğretmenle birlikte öğrenciler 21 Şubat-6 Mart arasında Almanya da olacaklar02.12.2015 21:37

İlçemizin güzide meslek okullarından Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bugünlerde kıpır kıpır… Çünkü okullarının proje ekibinin hazırladığı Avrupa birliği Erasmus Plus kapsamındaki projeleri Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

 Proje, günümüzde gelişmekte olan bilgi teknolojilerin ekonominin tüm şirketleri uyum sağlaması amacıyla kullandığı Almanya merkezli SAP FI (Systems, Applications and Products in Data Processing - Financial Accounting) Sistem, Aplikasyon ve Data işlemleri - Finansal Muhasebe Programının uygulama eğitimi üzerine tasarlanmıştır.

Adana Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hazırlanan proje, okulun Muhasebe ve Finansman alanında okuyan 11. ve 12. Sınıf öğrencilere yöneliktir. 2 (iki) hafta sürecek olan staj programına 40 öğrencimiz ile birlikte 4 refakatçi öğretmen katılım gösterek 4(dört) akışta gerçekleştirilecektir. Gerekli mesleki ve teknik eğitim imkânı sağlanarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla hazırlanan projede 8 önemli hedefe ulaşılması planlanmaktadır. 

KozanOvası Web Ailesi Olarak Projede katkıda bulunan değerli öğrenci ve Öğretmenlerimize Başarılarının devamını dileriz.. 

Kaynak: ÖZEL HABER

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.