Özel Çukurova Okulları'ndan AFRİN'e Destek Yürüyüşü

Özel Çukurova Okulları'ndan AFRİN'e Destek Yürüyüşü
Kozan Özel Çukurova Okulları Afrin Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.02.03.2018 14:33

Kozan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile düzenlenen yürüyüş Irmak Caddesinden başlayıp İlçe Jandarma Komutanlığı önünde sona erdi.

 

Özel Çukurova Okullarında eğitim gören öğrencilerin düzenlediği yürüyüşe İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eroğlu, Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Çukurova Okulları Müdürü Ali Çağal, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. 200 civarında öğrencinin katıldığı yürüyüşte Afrin Zeytin Dalı Harekatına destek sloganları atıldı.

 

Yürüyüş İlçe Jandarma Komuntanlığı’nda sona erdi. Komutanlık önündeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Afrin Harekatındaki askerler için Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Öğrencilerin Afrin’deki Türk Silahlı Kuvvetlerine yazdığı şiir ve mektuplar okundu. Öğrencilerin mektupları, askerlere gönderilmek üzere İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eroğlu’na teslim edildi.

 

Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan askerlerin de katıldığı programda kısa bir konuşma yapan Komutan Eroğlu, öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür etti. Öğrencilerin mektuplarının Afrin’e ulaşmasını sağlayacağı sözünü veren Eroğlu, Afrin’de şehit düşen askerlere rahmet diledi.
Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.