Kozan'da Ortaokul Öğrencilerine TEOG Semineri

Kozan'da Ortaokul Öğrencilerine TEOG Semineri

Kozan Belediyesi, ortaokul öğrencileri için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) hazırlık semineri düzenledi.27.10.2016 11:48

Kozan Belediyesi Millet Bahçesi Kültür Salonunda düzenlenen seminere çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Kozan Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen semineri Uzman Korkut Dil Okulu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Daban verdi.

 

Yüzlerce öğrencinin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk yaptı. Belediye olarak eğitime verdikleri desteğin artarak devam edeceğini belirten Başkan Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geleceğimizi ve kutsal vatan topraklarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın eğitimi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizle sık sık bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. İlkini üniversite tercihleri sırasında yaptığımız ve büyük ilgi gören seminerlerimize 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde de devam edeceğiz. Belediye olarak okullarımızın eksiklerini gideriyoruz. Alparslan Türkeş Parkı, Ersan Arıkan Parkı, Cumhuriyet Parkı gibi parklarımızı yenileyerek evlatlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda temelini attığımız ve inşasını 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağımız Kozan Belediyesi Avrupa Birliği Hayat Boyu Eğitim merkezimiz ile de kadınlarımızın eğitimine ve istihdamına yardımcı olacağız.”

 

Başkan Öztürk’ün ardından kürsüye çıkan Kozan Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz öğrencilere özellikle çevre temizliği ve sistemli çalışma konusunda tavsiyelerde bulundu. Her öğrencinin mutlaka bir sanat ve spor dalıyla ilgilenmesinin gerekliliğine vurgu yapan Kaymaz, başarılı bir geleceğin sistemli çalışmayla kurulabileceğini dile getirdi.

 

Seminere konuşmacı olarak katılan Korkut Daban öğrencilere TEOG’a hazırlanma, ders çalışma teknikleri ve motivasyon konularında bilgi verdi. Öğrencilerle karşılıklı soru cevaba dayalı olarak devam eden seminere Kozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Kozan Belediyesi bürokratları, veliler, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.
Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.