Kozan Belediyesi'nin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor.

Kozan Belediyesi'nin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor.

Kozan Belediyesi’nin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 19 Mart’ta başlayacak.09.03.2018 18:38

Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün girişimleri ile Kozan Belediyesi ve Adana Çalışma - İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında bu hafta içerisinde eğitimlerle ilgili bir protokol imzalandı. Kozan Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladıgı protokolle 10 adet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine ev sahipliği yapacak. Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezinde düzenlenecek kursların ilki 19 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Duru tarafından imzalanan protokol kapsamında 10 adet kurs açılacak. Kurslar kapsamında 250 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek. Geçtiğimiz yıldan bu yana Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezinde girişimcilik eğitimi alan kadın kursiyerlerden 10’u kendi işyerini açtı.

 

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan eğitimde, iş planı hazırlama, pazar araştırması, üretim planlaması, yönetim planlaması, finansal planlama gibi konular ele alınacak. 32 saatlik eğitimin sonunda girişimci adaylarının iş planlarını oluşturmaları istenecek. Eğitimi tamamlayan girişimci adayları KOSGEB’in sıfır faizli hibe programlarından yararlanma imkanı bulacak.

Kozan Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre eğitime katılmak isteyenlerin Hayat Boyu Eğitim Merkezi, belediye Hilal Masası veya www.iskur.gov.trDiğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.