Köy Okulu Öğrencileri Finlandiya ve Litvanya'ya gittiler

Köy Okulu Öğrencileri Finlandiya ve Litvanya'ya gittiler

Kozan Pekmezci Köyü Ortaokulu öğrencileri AB Comenius Projesi kapsamında Finlandiya ve Litvanya’ya gittiler29.09.2015 22:06

Avrupa Birliği Comenius (Okul Ortaklığı) Projesi kapsamında Kozan'ın Pekmezci Ortaokulu İngilizce öğretmeni Abdullah BOZ ile birlikte 1 Öğretmen, Finlandiya ve Litvanya'nın eğitim ve kültür faaliyetlerini görmek için okul ortaklığı projesi kapsamında Helsinki-Hyvinkaa ve Kaltinenai kentlerindeki okulları gezip bilgi aldılar.

Öğrenciler Finlandiya'nın Helsinki-Hyvinkaa şehrinde bulunan Okulu ve Litvanya'nın Kaltinenai şehrinde bulunan Okulu gezmeye gittiler. Öğretmenlerin ve öğrencilerinin yanı sıra Romanya, Yunanistan, İspanya, Litfanya ve Finlandiya olmak üzere 5 farklı Avrupa ülkesinden eğitimci ve öğrencilerin proje kapsamında aynı ülkeye gezmeye geldikleri öğrenildi.

Geziden dolayı büyük bir memnuniyet duyan Pekmezci köyü ortaokulu öğrencilerinin sevinçleri gözlerinden okunuyordu.

KozanOvası Web Ailesi olarak böyle güzel organizasyonlara destek olan öğrencilerinin farklı ülkelerdeki eğitim ve öğretimi görmelerini sağlayan ve farklı kültürdeki öğrencilerin bir araya gelmelerine destek olan Pekmezci Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Erdoğan Güney’i, İngilizce öğretmeni Abdullah BOZ'u ve değerli öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kaynak: ÖZEL HABER

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.