Hayat Boyu Eğitim Merkezi Ocak Ayında Kozan'lının Hizmetinde..

Hayat Boyu Eğitim Merkezi Ocak Ayında Kozan'lının Hizmetinde..

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Avrupa Birliği Hayat Boyu Eğitim Merkezi inşaatını denetledi.13.12.2016 21:47

Belediyenin ekim ayı başında Türkeli Mahallesinde temelini attığı 560 metrekarelik merkezin çalışmalarında sona gelindi. Belediye ekipleri tarafından yürütülen inşaat çalışmalarının aralık ayı sonunda tamamlanması bekleniyor. Türkeli Mahalle Muhtarı Hüseyin Bozkurt ve Ağlıboğaz Mahalle Muhtarı Cengiz Büyüköztürk ile birlikte merkez inşaatını inceleyen Başkan Öztürk, ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

Kozan Halk Eğitim Merkezinin verdiği destekle ocak ayı içerisinde kursların açılacağını söyleyen Başkan Öztürk, kuaförlük ve gümüş işlemeciliği başta olmaz üzere bir çok farklı branşta kadınlara eğitim verileceğini belirtti. Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bütçesi Avrupa Birliği fonlarından karşılanan projemiz belediyemizin hayata geçirdiği ilk Avrupa Birliği projesi. İŞKUR’un da desteği ile 425 kadınımıza 2017 yılında ocak – eylül ayları arasında verilecek eğitimlerle kadınlarımız istihdama ve kendi işyerlerini kurmaya hazır hale gelecekler. Merkezimiz mülkiyet olarak belediyemize ait olduğu için ilerleyen dönemlerde inşaatını yapacağımız üst katımızı da nişan, kına, taziye yeri kullanımı olarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Bir aya kadar da merkezimiz için büyük bir açılış töreni yapacağız. Merkezimiz inşaatı kısıtlı bütçesine rağmen belediyemizin kendi öz kaynaklarıyla, belediyemiz ekipleri tarafından yapılmaktadır. Ekiplerimize de bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi - II Hibe Programı"ndan destek alan Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi ocak ayı içerisinde hizmete açılacak.Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.