BAŞKAN MUSA ÖZTÜRK’TEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

BAŞKAN MUSA ÖZTÜRK’TEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, 2016 - 2017 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.18.09.2016 19:29
 Öztürk, yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim camiası başta olmak üzere ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunarak, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.
Kozan Belediyesi olarak eğitim ve öğretime verdikleri önemi dile getiren Başkan Öztürk, yeni eğitim öğretim yılında da eğitime yönelik yardım ve teşviklerin devam edeceğini belirtti. Başkan Öztürk yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Okur-yazar olmak, yarınlara güçlü nesiller yetiştirebilmek Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın ilk adımıdır. Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alması yolunda hedefimiz eğitim ve öğretimde kaliteyi artırmak olmalıdır. Eğitim sorunlarını çözen toplumlar her alanda gelişen toplumlar olmuştur. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve vatan sevgisini, milli ve manevi değerleri sahiplenme duygusunu öğreten kurumlarımız okullarımızdır. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimizin Başöğretmenimiz Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmadan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen kişiler olarak yetişeceğine ve yetiştirileceğine olan inancımız sonsuzdur. Kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.”

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.