Şehit polislere hazin tören

Şehit polislere hazin tören

PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı patlatması sonucu şehit düşen polis memurları Yalçın Palıt ve İbrahim Derindere için Adana Valiliği bahçesinde tören düzenlendi.09.09.2015 10:45
Törene, kent protokolünün yanı sıra şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende şehitlerin özgeçmişi okundu. Ardından konuşan Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, şehit ailelerine, emniyet teşkilatı ve Türk milletine başsağlığı diledi.
Adana Valisi Mustafa Büyük ise birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Konuşmaların ardından Adana Müftüsü Arif Gökce, dua okudu. Gökce, "Kalem tutacak gençlerimizi kandırıp dağa çıkaranlar kahrolsun" dedi.
Törende şehit polis memuru İbrahim Derindere'nin eşi Şeyma Derindere ve kızı tabuta sarıldı.
Şehit polis memuru Yalçın Palıt'ın Necati Palıt ve öz annesini kaybettikten sonra 4 yaşında iken kendisine bakıp büyüten üvey annesi Raziye Palıt gözyaşı döktü. Yalçın Palıt'ın halası da bastonla polislerin yardımıyla tören alanına gelip, feryat etti.
Valilikte törenin ardından cenazeler baba ocaklarında helallik alındıktan sonra Buruk Mezarlığı'na götürüldü.


Etiketler: Yalçın Palıt - İbrahim Derindere - şehit - Adana Valiliği - şehit töreni - Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek - Adana Müftüsü Arif Gökce - Raziye Palıt

Diğer Ulusal haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.