Kozanlı şehit polis gözyaşları arasında toprağa verildi

Kozanlı şehit polis gözyaşları arasında toprağa verildi

Adana'da dün özel bir hastanenin çıkışında uğradıkları silahlı saldırı sonucu ağır yaralandıktan sonra hastanede şehit olan polis memuru Bircan İlhanlı'nın (48) cenazesi törenin ardından doğum yeri olan Kozan'da gözyaşları arasında toprağa verildi.29.09.2015 13:35
Cenaze taşıma aracı ile önce ilçemize bağlı Pekmezci Mahallesi'nde bulunan baba ocağına getirilen Bircan İlhanlı’nın naaşı burada bir süre bekletildi. Anne Arzı ve baba İzzet İlhanlı ile şehidin kardeşleri birbirlerine sarılarak teselli etmeye çalıştı. Anne Arzı İlhanlı cenazenin eve gelişi sırasında “Oğlum yandım ben. Oğlum yaktın beni oğlum” diyerek ağıtlar yaktı.
Şehidin eşi Türkan, oğlu Veysel Altay ve kızı Arzı dua ederek cenazeyi bekledi. Mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazını baba oturarak kılarken, şehidin kızı Arzı annesinin elini bir an bile bırakmadı. Şehit İlhanlı tekbirler eşliğinde saygı atışı yapılarak toprağa verildi.

Törene Adana Valisi Mustafa Büyük Adana Milletvekilleri Fatmagül Demet Sarı, Zülfikar İnönü Tümer, Seyfettin Yılmaz, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı ve Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Yarbaş, Adana İl Jandarma Alay Komutanı Ünsal Bulut, siyasi partilerin temsilcileri, askeri ve emniyet mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Adana'da hastane çıkışında motosikletli iki terörist tarafından açılan ateş sonucu polis memurları Süleyman Çakır (39) ile Bircan İlhanlı (48) şehit olmuştu. 


Etiketler: Bircan İlhanlı - ŞEHİT - şehit polis Bircan İlhanlı - Kozan - Kozan İlçesi - Seyfettin Yılmaz - Türkan İlhanlı - Pekmezci Mahallesi - Pekmezci Köyü

Diğer Ulusal haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.