Ankarada’dan acı haber: Şehidimiz var

Ankarada’dan acı haber: Şehidimiz var

Ankara'da askeri servis aracının geçişi sırasındaki patlamada Karaisalılı askerimiz şehit oldu.18.02.2016 10:19

Dün akşam saatlerinde İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta gerçekleşen bombalı terör saldırısında 28 vatandaşımız hayatını kaybederken 61 kişide yaralandı. Patlamada askeri araç servis şoförü Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri Er Ali Öztaş (20) hayatını kaybederek şehadet mertebesine erişti. Acı haber Kurttepe Endüstri Meslek Lisesi arkasındaki baba ocağına sabahın erken saatlerinde iletildi. Şehidin babası Mehmet Öztaş ve abisi Hava yolu ile Ankara’ya doğru yola çıktı. Şehit Ali Ertaş için Ankarada yapılacak törenin ardından yarın Kabasakal Mezarlığı’ndaki şehitlikte son yolculuğuna uğurlanacak.

"YAVRUMU GAVURLAR YAKTI"

Bekar olan oğlu için ağıt yakan ve terörü lanetleyen Miyese Hanım, ağlayarak, “Allah kahrı perişan eylesin, onları. Yavrumu yaktılar, beni yaktılar. Allah kendilerini daha fena yaksın. Körpecik kuzumu aldılar, benden. Benim yavrumu kül ettiler. Ne söyleyebilirim. En son evvelsi gün akşam kendisiyle görüştüm. Her gün servisinden birliğine giderken günü birlik konuşuyorduk. Konuşma da yalan oldu, görüşmede yalan oldu. Yavrum koklayamadım. Yavrumu aldılar benden. Gülümü, dalımı kırdılar benim. Kopardılar aldılar benden, bal gibi kuzumdu, kaymak gibi kuzumdu. Yavrum benim, elim ayağım, gözümdü kardeşim. Hem elim hem ayağım hem de gözümdü. Yavrum beni yaktı; yavrumu da gavurlar yaktı. Yandım bittim; kül oldum artık ben, kül oldum.” dedi.

Şehidin amcası Mustafa Öztaş ise “Diyecek bir şey yok, giden gitti. Vatan sağ olsun, dostlar sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

BABA EVİNE BAYRAK ASILDI

Şehidin baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Sivil hayatta kentteki özel halk otobüslerinde şoförlük yapan Ali Öztaş için bu araçlara Türk bayrakları asıldı. Sağlık ekiplerinin hazır beklediği evde belediye taziye çadırı kurup, çevre temizliği yaptı. 

KozanOvası Web Ailesi olarak şehidimize Allah'tan Rahmet Kederli Ailesine Sabırlar Dileriz.


Etiketler: İnönü Bulvarı - Dikmen Caddesi - Merasim Sokak - Ali Öztaş - şehit er Ali Öztaş - şehit - Mehmet Öztaş - Kabasakal Mezarlığı

Diğer Ulusal haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.