Ünlü Aktör Nuri Alço Kozan'da

Ünlü Aktör Nuri Alço Kozan'da
Kozanlı yazarın kısa filmi baba ocağında çekiliyor.01.03.2018 14:26

Kozan Belediyesi film ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gişede büyük başarı yakalayan Veda Mektubu Ankara Yazı ve Bordo Bereliler Suriye filmlerinin ardından Kozan bir film ekibini daha ağırlıyor.

 

Kozanlı Yazar Ayça Öztorun’un öyküsünü ve senaryosunu yazdığı kısa filmin çekimleri Kozan’da yapılıyor. Kozan Belediyesi’nin desteği ile çekilen kısa filmin setine ünlü aktör Nuri Alço da konuk oldu.

 

Sanatçı Nuri Alço ve yazar Ayça Öztorun dün Kozan Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz ile görüştü. Yapımcılığını Defne Filmin üstlendiği filmi Fatih Koca yönetiyor. Yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından film festivallerine başvuru yapacak olan film ekibi, Kozan ve Adana’da devam eden çekimleri cumartesi günü tamamlayacak.

 

Kozan Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (KOZMEK) binasının da kullanıldığı çekimlere vatandaşlar da ilgi gösteriyor. Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz Kozan Belediyesi’nin son iki yılda birçok film ve reklam çekimine ev sahipliği yaptığını belirtti. Kozan’ın tarihi, kültürel ve doğal yapısının film ekiplerinden büyük ilgi gördüğünü belirten Şenöz, ilçenin tanıtımı için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiğini söyledi.

 

Filmin senaryosunu yazan Ayça Öztorun, Kozan’ın dokusu bozulmamış bir film platosunu andırdığını ve Kozan’ın insanlarının sanata büyük bir ilgi ve yakınlık gösterdiğini söyledi. Kozan Belediyesi’ne desteğinden dolayı teşekkür eden Öztorun, filmin festivallerde kazanacağı başarının Kozan’ın başarısı olacağını sözlerine ekledi.

 

Film ekibi çekimlerine bu gün Adana’da devam ediyor.Diğer Bilim-Teknoloji haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.