Kozan`da Bilim Fuarı Açıldı

Kozan`da Bilim Fuarı Açıldı

Kozan`da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Türkiye genelindeki 1000 okul arasında yerini alan Kozan Anadolu Öğretmen Lisesi, 63 proje ile bilim fuarı açtı. 15.05.2013 18:34
Okulda gerçekleştirilen fuarın açılışını Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez birlikte yaptı.

Okul Müdürü Haydar Aydoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan protokol kapsamında, ortaokul ve liselerde "Bilim Fuarları Destekleme Programı" açıldığını kendi okullarının da Adana`daki 23 pilot okuldan biri olduğunu söyledi.

Okul müdürü Haydar Aydoğan, öğrencilerin programlar ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak hazırladıkları fuarda, 63 projenin yer aldığını ifade ederek, fuarların bilim kültürünün geliştirilmesi, tabana yayılması, bilim ve teknoloji konularında farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Davetliler daha sonra fuarı gezerek

projeler hakkında öğrencilerden bilgi alarak deneyleri ve uygulamaları izlediler.

Fuarın açılışına İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Tuncay Eminoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Bozkurt, okul müdürleri, öğretmenler veliler ve öğrenciler katıldı.

Diğer Bilim-Teknoloji haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.