Kozan'da Yabani Ot Temizliği

Kozan'da Yabani Ot Temizliği
Kozan Belediyesi Park ve Bahçeler, Şantiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce TOKİ Konutlarında parkların genel bakımının yanı sıra konut ve yol kenarlarındaki yabani otları temizleme çalışması yapıldı.10.07.2018 22:22

Kozan Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahallelerde yürütülen hizmetler sıcakların artmasıyla birlikte asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmaları üzerine yoğunlaştırıldı. Çanaklı Mahallesi'nde bulunan TOKİ Konutları'nda Şantiye, Temizlik ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinden oluşan 30 kişilik bir ekiple başlatılan çalışmadan dolayı vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Yapılan çalışmanın sırasıyla merkez ve kırsal mahallelerde devam edeceğini kaydeden Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, “Bu yaz aralıksız süren yağışların ardından, hava şartlarının mevsim normallerine ulaşması ile birlikte bütün birimlerimizle mahallelerimizde çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Mevsim itibari ile mahallelerde bulunan boş alanlarda,  kaldırımlar ve yol kenarlarında oluşan yabani otların büyümesi kötü bir görünüm oluşturuyor. Bu manzaranın oluşmaması için, görevlendirdiğimiz temizlik işleri ve park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerimiz mahallelerimizde yabani otları temizleme çalışması yapıyor. Diğer yandan ise şantiye ekiplerimiz de asfaltlama çalışmaları Kozan’ımızın dört bir yanında devam etmektedir. Hemşerilerimiz her şeyin en güzeline layıktır.” dedi.

Başkan Öztürk, yeni parkların yapımı ile birlikte, mevcut parklarda aşınan ve bozulan oyun gruplarının da Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bir ekip tarafından genel bakım ve onarım çalışması yapıldığını, çocukların yaz tatilinde oynayacakları oyun alanlarının daha sağlıklı olması içinde gerekli çalışmanın yapıldığını da sözlerine ekledi.

Diğer Yerel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.