Başkan ÖZTÜRK, Öğrencilerle Buluştu.

Başkan ÖZTÜRK, Öğrencilerle Buluştu.
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, okul ziyaretlerini sürdürüp öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor.24.05.2018 13:38

Ramazanoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Başkan Öztürk, Okul Müdürü, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

Okulun spor salonunda öğrencilere bir konferans veren ve Kozan Belediyesi olarak gençliğe verdikleri önemi aktaran Belediye Başkanı Musa Öztürk, konferansta Kozan'ın tarihiyle de ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Başkan Öztürk, “Bu bölgedeki 17 Türkmen aşiretinden biride Ramazanoğlu Beyliğidir ve 1517’de Yavuz Sultan Selim'in Mısır zaferi dönüşünde Osmanlıya bağlanıyorlar. Seyhan ve Ceyhan ırmağı arasında kalan bu bölge Osmanlıya bağlanmasıyla Yavuz Sultan Selim tarafından bu bölgeye bugünkü adıyla bir kayyum atanmıştır" dedi.

Başkan Öztürk, "Çinli düşünürün güzel bir sözü var, derki; İlk sene mahsul almak istiyorsanız mutlaka buğday ekin, 10 yıl sonra mahsul almak istiyorsanız bir meyve ağacı dikin diyor. Ama ebedi mahsul almak istiyorsanız eğitime yatırım yapın diyor. Sizler ayrı ayrı birer 24 ayar altınsınız. Ama iyi işlenmeniz lazım onun içinde altyapınızın çok çok iyi olması lazım. Onun için çok çalışmak gerekiyor. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Diğer Yerel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.